malowanko, gierki, depresja, brzydkie figurki

Marvel: Crisis Protocol

Marvel: Crisis Protocol – Ultron

No, to już trzeci wpis marvelowski. Tym razem Ultron, także z Core Boksa, czyli wersji podstawowej. Tu sprawa jest o tyle śmieszna, że to w zasadzie model pomalowany raptem jedną farbką… Ale musiałem się za nią troszkę nalatać po internetach, więc powiedzmy, że to wymagało odrobinki chociaż wysiłku. Malowanie nią zresztą jest nieco inne niż kładzenie akryli, więc tu też się troszkę pozmieniało.

Farbka ta to Chrome Metal od Green Stuff World. Jako że nie jest to akryl oparty na wodzie, to trzeba pędzelek tylko syntetyczny, no i płuczemy go w spirycie, a nie w wodzie. Sama farbka jest też mocno inna, wygląda troszkę jak płynna rtęć ;), trzeba nałożyć normalną, solidną warstwę, potem zostawić do wyschnięcia i jak widzicie, robi się piękny chromowany metal, z jakiego wykonany jest Ultron. 😉

Aha – jeszcze jedno, ja, żeby to troszkę postarzyć i przycieniować, położyłem lekko nuln oila na ten chrom, gdy już wszystko było suche. Pozostało potem tylko wrzucić nieco żółtego phalanx yellow, potem troll slayer orange i kropki evil sunz scarlet w zagłębienia i to w zasadzie tyle. Podstawka to klasyka – ciemnoszary, potem nuln oil, potem stippling i drybrush rozjaśnianie.

Socjalki:

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.